Nacházíte se: ZŠ Lingua - Základní škola - Logopedie,předměty speciálně pedagogické péče

Logopedie,předměty speciálně pedagogické péče

Předmět speciálně pedagogické péče

Dětem se stanovenými podpůrnými opatřeními se věnuje speciální pedagožka  Mgr. Hana Ženklová v časové dotaci doporučené ŠPZ.  Hodina je určena žákům se speciálními vzdělávacími potřebami. nejčastěji to je dyslexie - porucha čtení, dysortografie – porucha pravopisu, dysgrafie – obtíže při zvládání grafické složky jazyka. Péče je věnována také dětem s ADD a ADHD.

Při reedukaci je zajištěn individuální přístup ke každému dítěti, pracuje se v malých skupinách. K nápravě se využívá specifických metod a pomůcek (bzučák, čtecí okénka, tvrdá a měkká kostka, učebnice a pracovní listy určené dětem s SPU, hry pro rozvoj sluchu, zraku, paměti, pozornosti, počítačový program …)

Individuální i skupinová logopedická péče

Ve škole má tradici i logopedická péče. Kvalifikovaná logopedka (Mgr. H. Ženklová) a  logopedické asistentky (Mgr. S. Ptáčková a Mgr. K. Kacarová) se věnují dětem s poruchami řeči (nejčastěji dyslalie).
Logopedickou prevencí se zabýváme již při nástupu dětí do MŠ Sovička a Puštík a dále při zápisu do první třídy. Na začátku školního roku je provedena v MŠ i prvním třídě depistáž, aby byly včas odhaleny poruchy komunikace u dětí. Spolupracujeme s rodiči a dalšími odborníky.

Dětem je sestaven individuální logopedický plán a docházejí na individuální terapii.  Řečová výchova prolíná celý program MŠ.

Důležité kontakty

• Speciálně pedagogické centrum Litoměřice: 416 734 011
  • Pedagogicko-psychologická poradna Litoměřice: 416 733 015, http://www.pppuk.cz/poradny/litomerice#pracovní-tým