Nacházíte se: ZŠ Lingua - Mateřská škola - Podmínky přijetí

Výsledky zápisu do MŠ šk. rok 2017/2018

VÝSLEDKY ZÁPISU DO MŠ

Každý žák a jeho rodiče, kteří se rozhodnou pro naši mateřskou školu, jsou zváni k zápisům, které probíhají v prvním kole ve společném terínu se ZŠ Lingua Universal, a ve druhé kole v termínu shodném s mateřskými školami v Litoměřicích. Do mateřské školy  přijímáme děti  ve věku od 5 - 7 let, děti před zahájením povinné školní docházky, či děti s odkladem povinné skolní docházky.

Všem rodičům, jejichž děti jsou do školy přijaty, je předložena smlouva o podmínkách školní docházky žáků. Zde obě strany potvrdí svými podpisy souhlas s podmínkami, povinnostmi a právy školy i rodičů vyplývajícími ze smlouvy.

Lingua Universal, nemá žádné spádové oblasti, má tedy narozdíl od veřejných škol, možnost výběru dětí do tříd. Při zápisech jsou zohledňována "zvýhodňující" kritéria, Velkou výhodou je účast na kroužku předškoláčka, nebo docházka do školičky, kde děti cíleně na zápisy připravujeme. Šanci mají však všechny šikovné děti.

Kritéria:

• Předpoklady žáka pro bezproblémovou školní docházku
  • Míra shody mezi očekáváním rodičů a vzdělávacím programem mateřské školy, motivace rodičů
  • Vztah rodiny k mateřské či základní škole Lingua Universal (sourozenec, oboustranně dobrá zkušenost)
  • Aktivní zájem o mateřskou školu
  • Zájem o nastoupení do 1. třídy základní školy Lingua Universal
  • ekonom/daňový poradce: Pavel Hrstka