Nacházíte se: ZŠ Lingua - Aktuality - 100. výroční vzniku Československa

100. výroční vzniku Československa

Výstava se konala ve venkovních i vnitřních  prostorách areálu Zahrady Čech. Expozice jednotlivých pavilónů představovaly období l. republiky. Celou atmosféru dokreslily tzv. „živé sochy“ v dobových kostýmech, které procházely a konverzovaly jako kdysi. V l. pavilónu žáci nahlédli do pracovny T. G. Masaryka, kde je také pan prezident přivítal, dále nahlédli do rodin a domácností tehdejší doby. V dalších pavilonech nechyběla expozice školní učebny, nemocnice se zraněnými z 1. světové války, sportu – zde nás zaujal boxerský ring. Nechyběla kultura od divadla ke kabaretu s tanečnicemi a písničkami, hrou na harmoničku. Pro chlapce byla určitě zajímavá výstava soudobých vozů a motorek.

Děti si prostřednictvím výstavy jednak připomněly politické události vedoucí k samostatnosti naší země, jednak si mohly představit, jak naši předci žili, jak pracovali či trávili volný čas.

Vloženo dne: 31.10.2018|