Nacházíte se: ZŠ Lingua - Aktuality - Čeština hravě

Čeština hravě

Projekt proběhl 12. 11. a cílem bylo přiblížit dětem český jazyk a literaturu dalšími zábavnějšími formami, než je to možné ve vyučovacích hodinách. Na 10 stanovištích si děti prověřily svoji slovní zásobu, paměť, rozvíjely fantazii, hrály stolní hry, scénky, kde vystupovaly jako turisté Litoměřic.  Připomněly si lidovou tvorbu prostřednictvím přísloví a pranostik. Navzájem si četly z knížek, povídaly si o nich a tvořily své příběhy.

Děti opět pracovaly ve smíšených skupinách od 1.  do 9. třídy. Deváťáci si vzali na starost celou skupinu a svědomitě se starali o nejmladší. Děti ve skupinách spolupracovaly, naslouchaly si a starší pomáhaly mladším.

Všichni se dobře bavili a mohli uplatnit své znalosti a dovednosti z mateřského jazyka.

Vloženo dne: 12.11.2018|