Nacházíte se: ZŠ Lingua - Aktuality - Vzpoura úrazům

Vzpoura úrazům

A přece jsou jiní. Součástí jejich života je vozík. Jak se žije těmto lidem a co dělat, abychom se do podobné situace nedostali, o tom si přišli povídat se žáky 4. - 9. třídy. Vystupují s projektem VZP „Vzpoura úrazům“, který spočívá v prevenci dětských úrazů.

Jejich osobní výpověď byla velmi emotivní. Během jedné vteřiny se jim život obrátil naruby.

Děti měly plno otázek, protože život těch, co jsou handicapovaní, si neumí představit. Jarmila a Zbyněk upozornili, jak málo stačí k tomu, aby se člověk stal nepohyblivým. Upozornili děti, na co si mají dávat pozor nejen při hrách a sportu, ale i při běžných každodenních činnostech.

A děti:

„Nebudu se houpat na židli.“

„Myslím, že je důležité, aby lidé, kterým se něco stalo, předávali zkušenosti dál a aby nežili ve smutku.“

„Život není jen pohádka a my, zdravé osoby, můžeme být rádi, že můžeme chodit, plavat, běhat. Ale jiní tu šanci nemají. Měli bychom na sebe dávat větší pozor.“

„Všichni bychom měli být opatrní a pomáhat lidem, kteří nemají takové štěstí jako my.“

„Nedělat věci, když se na to necítím.“

Vloženo dne: 22.11.2018|