Nacházíte se: ZŠ Lingua - Aktuality - Projekt: Vítání jara

Projekt: Vítání jara

Sice nám počasí nepřálo, v plánovaný den se rozhodla navrátit zima, kterou děti i žáci překonali svým nadšením. Páťáci si sami připravili pomůcky a popis aktivity, kterou měly předškolní děti uhodnout. Nejprve pro srovnání připomněli znaky zimy a pak navázali předpovědí jarního počasí, předvedením jarních svátků a sportů, vyzkoušeli děti z jarních rostlin a jaro navodili otázkami, co se děje na jaře v přírodě. Druhá polovina patřila různým soutěžím. Pro zahřátí i zábavu si děti mohly na 6 stanovištích zkusit zaběhat slalom s vejcem na lžíci, zdolat překážkovou dráhu, přetahovat se švihadlem, házet kroužkem na cíl a na kužel nebo jen poznávaly zvířecí mláďata. Nakonec si sami vypátraly poklad s dobrotami, o který se spravedlivě rozdělily. Odměna čekala i na vystupující žáky.

Vloženo dne: 2.5.2019|