Nacházíte se: ZŠ Lingua - O nás

O nás

Vítáme Vás na stránkách naší školy, doufáme, že se zde dozvíte informace potřebné při výběru základní školy a mateřské školy v Litoměřicích.

LINGUA UNIVERSAL, Soukromá základní škola a mateřská škola s.r.o. je soukromou základní školou v Litoměřicích, zařazenou do sítě škol MŠMT ČR.

V tomto školním roce zahájila již 21. rok svého působení. Od roku 2012 je ředitelkou Ing. Blanka Fránová Ježková.

Jsme škola rodinného typu a pro naše žáky se snažíme vytvářet nestresové pohodové prostředí. Podporujeme jejich aktivitu, tvořivost a příležitost zažít úspěch.

Za poslední čtyři roky naše škola prošla velkými změnami, které nás posunuly o velký kus dopředu. Více jsme se zaměřili na kvalitu a efektivitu výuky anglického a německého jazyka - žákům je zajištěna nadstandardní péče - individuální výuka ve skupině max. 10 žáků, využíváme moderní metody výuky a výukové materiály.  Máme interaktivní jazykové učebny. Vyučují u nás rodilí mluvčí. Naši žáci získávají  od 6. třídy své první certifikáty z anglického i německého jazyka. Jsme zkouškovým centrem Goethe Institutu pro udělování certifikátů z německého jazyka a spolupracující institucí British Councilu pro udělování certifikátů z jazyka anglického.

Výuka na naší škole je založena na individuálním přístupu a využívání efektivních a smysluplných metod, které respektují rozvoj každého žáka.

Třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi, v hodinách se využívají interaktivní učebnice a programy. Žáci mají k dispozici počítačovou učebnu, odborné a jazykové učebny.

Dále budeme pokračovat v nadstandardním technickém vybavení školy, abychom zajistili podnětné prostředí.

Individuálně přistupujeme k žákům nadaným i k žákům se specifickými poruchami učení. Na naší škole pracuje tým odborníků (speciální pedagog, logoped, školní metodik prevence a výchovný poradce).

Vedeme žáky k tomu, aby jejich znalosti a dovednosti byly dobře uplatnitelné v životě s výrazným podílem cizích jazyků, což umožní absolventům širší možnost uplatnění. Vedeme žáky k zodpovědnosti za své jednání a chování ( dodržování školních řádů a pravidel).

Škola je zařazena mezi školy podporující zdraví Zdravá škola. Tento projekt je zaměřen na pohodu prostředí, zdravé a smysluplné učení a otevřené partnerství. Získali jsme i titul Rodiče vítáni značku pro školy otevřené rodičům.

Nabízíme Vám nadstandardní péči:

• nízký počet žáků ve třídě
  • individuální přístup a vzdělávání žáků podle jejich individuálních pořeb, talentu a nadání, důraz je kladen na osobní rozvoj každého žáka, rozvoj emoční inteligence. Každé dítě je pro nás jedinečná osobnost.
  • rodinné prostředí malé školy, bezpečné klima
  • moderní interiér a vybavení školy (interaktivní tabule ve třídách, počítačová učebna a odborné učebny,...), moderní metody výuky, moderní učební pomůcky
  • kvalitní kvalifikovaní učitelé, kteří se neustále školí a dále vzdělávají
  • každému žákovi je k dispozici výchovný poradce a  logoped školy - dokážeme kvalitně pracovat s vadami řeči
  • kvalitní vzdělání podle vlastního ŠVP,,Ve zdravé škole se učíme a hrajeme si s úsměvem“
  • přátelská a otevřená atmosféra mezi žáky, učiteli a rodiči
  • zapojení žáků do mezinárodních projektů
  • projektové vyučování, kooperativní učení, činnostní a experimentální výuka je pro nás samozřejmostí
  • výuka angličtiny a němčiny už od mateřské školy, vyšší počet hodin AJ a NJ, půlené hodiny (v půlených hodinách je max.10 žáků = max.individuální péče a osobní pokrok každého žáka), získání certifikátu
  • individuální plány pro nadané děti
  • pravidelná činnost v komunitních kruzích, portfólia žáků atd.
  • nabídka širokého spektra zájmových kroužků
  • příprava na zápis do 1.třídy v Kroužku předškoláka
  • účinný systém prevence zajišťuje školní preventivní tým
  • spolupráce s PPP a SPC