Nacházíte se: ZŠ Lingua - Školní družina

Školní družina

Školní družina při naší škole má tři oddělení, v nichž pracují tři vychovatelky, které zajišťují výchovně vzdělávací činnost. Blízce spolupracují s rodiči a třídními učiteli.

Oddělení družiny:

• 1. oddělení  - M. Tichá
  • 2. oddělení - Vladimíra Kubíková
  • 3. oddělení - S. Sokolová

Školní družinu navštěvují žáci první až čtvrté třídy a někteří dojíždějící žáci páté třídy. Dále také žáci, kteří navštěvují zájmové kroužky. Prostory školní družiny se nacházejí ve druhém a třetím patře budovy.
V ranní družině se děti věnují individuální činnosti podle vlastního zájmu či dle nabídky paní vychovatelky. V odpolední družině si děti, které nenavštěvují kroužek, mohou vybrat z připravených aktivit jednotlivých oddělení.

Nabízíme mnoho aktivit rozvíjející všechny stránky dětské osobnosti . Věnujeme se výchově dopravní, přírodovědné, společenské, turistice a sportu, zpíváme, hrajeme hry (smyslové hry, hry na rozvoj paměti a pozornosti, fantazie, slovní zásoby...) hrajeme si na divadlo, ale také se učíme řešit vztahy v sociální skupině. Cílem výchovy ve školní družině je vzájemné respektování a dodržování pravidel, které si děti samy vytvářejí a zodpovědnost za své chování.

Program školní družiny je inspirativní, pestrý a námětově bohatý. Pravidelné akce všech oddělení jsou – Loučení s létem, Drakiáda, Halloween, Mikulášská besídka a čertovské diskohrátky, Vánoční besídka, Karneval, Den účesů, Vítání jara, Olympiáda netradičních sporů, Rej čarodějnic, Den dětí, Po stopách K.H.Máchy.

Školní družina je v provozu od 6:15 do 7:40 , poté od 11:40 do 16:30.