Nacházíte se:  »  ZŠ a MŠ LINGUA UNIVERSAL  »  Novinky  »  Den hudby

Den hudby

Projektový den hudby

Dne 6.11.2019 se na naší škole konal II. ročník projektového Dne hudby. Žáci byli rozdělení do deseti smíšených skupin a na deseti stanovištích si hravou formou vyzkoušeli různorodé hudební disciplíny. Mezi velmi oblíbená stanoviště patřilo karaoke, hra na tělo, rytmický doprovod za pomoci boomwhackers či orientální tance. Tradičně si děti zkusily uhodnout a pojmenovat hudební nástroje. Nechyběly ani hudební hádanky klasické vážné hudby a přiřazení správného hudebního skladatele. Doplňkovými stanovišti byly hudební hry, hudební kopaná či vyjádření hudby malbou či pohybem. Po skončení akce žáci z druhého stupně se svými třídními učiteli vyhodnotili projektový den za pomoci hodnotového vzdělávání. Druhý den byly zveřejněny výsledky všech týmů, tři nejlepší týmy dostaly drobné odměny. Pro děti byl tento den krásným zpestřením a zážitkem, který je obohatil také o vzájemnou komunikaci a péčí starších žáků o ty mladší.

Datum: 18.11.2019