Nacházíte se:  »  ZŠ a MŠ LINGUA UNIVERSAL  »  Novinky  »  Litoměřická Debatní liga

Litoměřická Debatní liga

Již 2. rokem pozvalo Gymnázium J. Jungmanna v Litoměřicích žáky ZŠ do soutěže Debatní liga. Z naší školy se zúčastnili 2 žáci z 8. třídy a 4 žáci z 9. tř., aby se v týmu zapojili do debaty na zadaná témata, např. volby, eutanázie, maturita z matematiky a další. Témata zahrnují dvě oblasti – školní a celospolečenskou. Jednotlivá témata rozšiřují žákům obzor a dávají jim možnost prostřednictvím argumentace projevit svoje názory, postoje, znalosti v dané oblasti. Soutěž je zaměřena na ústní projev. Komise složená z pedagogů hodnotí v této meziškolní soutěži schopnost přesného a jednoznačného vyjadřování, umění rychlé reakce, zdravé sebevědomí či zásady komunikace.
Všichni žáci si vyzkoušeli vystupovat na veřejnosti a za své argumenty obdrželi ceny.

Datum: 27.11.2019