Nacházíte se:  »  ZŠ a MŠ LINGUA UNIVERSAL  »  Novinky  »  Na Lingue straší

Na Lingue straší

Vpondělí 4. 11. jste mohli v naší škole potkat podivné postavy duchů a dalších strašidel, slavil se tu Halloween. Prvňáčci, včetně paní učitelek, přišli už ráno v kostýmech,čekalo je totiž strašidelné vyučování. V českém jazyce jsme poznávali písmeno P jako pavouk, pavučina a potkan,v matematice se sčítali netopýři a dýně, porovnával se počet duchů s počtem dalších strašidel. Nechyběly ani soutěže, např. nošení pavouků na lžíci, skákání pavouků do dálky, hod lebkou na cíl, lovení odměn v tajemném sáčku. Nejlepší disciplínou byla svačinka, jak jinak než strašidelná, děti si pochutnávaly na dortících ve tvaru dýní, perníčcích ve tvaru duchů, muffinech s pavouky, vyložená lahůdka byly uřezané prstíky. Dětem moc chutnalo, děkujeme maminkám, které tyto mňamky připravily. A aby toho nebylo málo, po setmění se děti sešly v parku a se školní družinou absolvovaly halloweenský průvod.

Datum: 5.11.2019