Nacházíte se:  »  ZŠ a MŠ LINGUA UNIVERSAL  »  Novinky  »  Stávka učitelů

Stávka učitelů

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

rádi bychom Vás informovali o postupu naší školy ve věci stávky, která byla vyhlášena Českomoravským odborovým svazem na středu 6. 11. 2019.

Přestože se s důvody ke stávce ztotožňujeme, ke stávce se nepřipojíme, abychom nezpůsobilikomplikace žákům a především rodičům, kteří by si vkrátkém časovém horizontu museli zajistit hlídání.

Dovolte nám, ale i tak pár slov k této problematice, která je v mediích nešťastně prezentována. Důvodem stávky není pouze handrkování o platy, ale o celkový přístup vlády ke školství. Školství je dlouhodobě podfinancováno a nekoncepčně vedeno. Neustálé změny ve směrnicích a vnitřních předpisech a jejich nejednoznačné výklady, komplikujípráci vedení škol. Nedostatečná motivace pedagogů se již nyní projevuje vnedostatku kvalifikovaných odborníků. Přes 40% pedagogických pracovníků je starší 50 ti let a není dostatek začínajících učitelů.

Stávkuje se tedy ne za více peněz pro učitele, ale za kvalitní vzdělávání pro naše děti i budoucnosti.

Ing. Blanka Ježková

Datum: 6.11.2019