Mateřská škola Lingua

Pro ten nejlepší start

Chystáte se vaše dítě poprvé vypravit do školky a vybíráte, která pro něj bude ta nejlepší. Hledáte takovou, kde bude nejen v bezpečí, ale kde si také najde dobré kamarády a bude se tam cítit skoro jako doma.

Právě pro vás je tu Mateřská škola Lingua. Zkušení a empatičtí pedagogové se postarají, aby se vaše dítě zabavilo a současně se připravilo na další velký krok – nástup do školy. A když budete chtít, může vaše dítko plynule a beze stresu přejít z mateřinky do první třídy, kde se potká se svými kamarády.

Přihlaste k nám i vaše dítě

Proč poslat dítě do naší mateřské školy

Malé kolektivy a individuální přístup

Budeme se vašemu dítěti věnovat na 100%. Můžeme si to dovolit, protože si zakládáme na malých kolektivech maximálně 10-15 dětí, kde máme na každého dostatek času a prostoru.

Přátelské a rodinné prostředí

Bezpečí, důvěra a empatie – to je to, co se dostane všem dětem v naší školce. Díky tomu se k nám budou chtít vracet.

Seznámení s prostředím ZŠ

Během svého pobytu ve školce se děti pravidelně setkávají s učitelkami budoucích 1. tříd na ZŠ. Kromě toho navštěvují školáky ve škole a účastní se projektových dnů (Den zdraví, Den zvířat apod.).

Příprava na nástup do 1. třídy

Hravou a zábavnou formou se zaměříme na to, aby děti neměly problém s přechodem do 1. třídy. Zařazena je tak například výuka předmatematiky a procvičování předčtenářských dovedností.

Logopedická péče

Spousta dětí vyžaduje na startu pomocnou ruku odborníka, který jim svým laskavým přístupem a znalostmi pomůže překonat nástrahy našeho jazyka a správného vyslovování.

Jazyky už od školky

Není čas ztrácet čas, a tak se děti už ve školce mohou začít učit jazyky v jazykovém koutku. Mohou tak přijít na kloub světovým jazykům němčině a angličtině.

Výlety a akce

Bereme děti na výlety do přírody a pořádáme pro ně sportovní aktivity. Pravidelně s dětmi navštěvujeme solnou jeskyni, chodíme do divadel, kina, knihovny, nebo ekologického střediska.

Plynulý přechod na ZŠ

Na Lingue může vaše dítě nastoupit už do mateřské školy a ve stejném prostředí pokračovat až do 9. třídy. Přechod mezi předškolním a školním vzděláváním je díky tomu pro děti méně náročný i stresující.

Pedagogický tým školky

foto mašíková

Bc. Petra Mašíková, DiS.

Vedoucí mateřské školy

foto sailerová

Tereza Sailerová

Pedagog mateřské školy

Veronika Růžičková

Pedagog mateřské školy

Jedna školka: dvě třídy

Mateřská škola má dvě třídy, třídu Kulíšek o kapacitě 15 dětí a třídu Puštík o kapacitě 10 dětí.

Obě třídy jsou v přízemí, mají každá vlastní šatnu a výdejnu svačin a obědů.

děti při výuce

Zápis a školné

Zápisy do mateřské školy probíhají v prvním květnovém týdnu předcházejícího školního roku. Školné činí 11 000 Kč ročně.

Kontakt a adresa

Bc. Petra Mašíková, DiS.
masikova@zslingua.cz

LINGUA UNIVERSAL soukromá základní škola a mateřská škola s.r.o.
Sovova 2
412 01 Litoměřice