Erasmus +

Blanka JežkováAktuality, Aktuality MŠ, Aktuality ZŠ

Deset žáků 8. a 9. tříd ze základní školy Lingua Universal se v listopadu 2023 vydalo do španělského města Benalmádena v rámci projektu Erasmus+. Cílem bylo posílit mezinárodní spolupráci, prohloubit jazykové schopnosti a objevovat nové kultury.

Žáci každý den navštěvovali lekce v Benalmádena International School, kde měli možnost se seznámit s odlišným vzdělávacím prostředím, diskutovat s místními studenty a učit se od španělských pedagogů. Po škole se skupina vydávala na výlety, objevujíc španělská města, jejich kultury a pamětihodnosti.

Celkově lze říci, že tento projekt byl pro nás všechny nejen vzdělávací záležitostí, ale i životním zážitkem, který nám zanechal nezapomenutelné vzpomínky a posunul nás v našem osobním a akademickém růstu.

Tato zkušenost však nekončí pouze u nás, jelikož se na jaře do Španělska chystá další skupina žáků, tentokrát ze 6. a 7. tříd. Tímto způsobem se otevírají nové možnosti pro další generace žáků naší školy, aby prozkoumávali svět a rozvíjeli své schopnosti prostřednictvím mezinárodní spolupráce.