LINGUA UNIVERSAL „škola spolupracující s Mensou“.

Blanka JežkováAktuality, Aktuality ZŠ

Status „školy spolupracující s Mensou“ jsme získali za na celonárodní poměry nadstandardně se věnující práci s nadanými dětmi.
Ve škole Lingua Universal jsou malé třídní kolektivy, které napomáhají individuálnímu přístupu ke každému žákovi, každému z nich se pečlivě věnujeme a můžeme tak zajistit tu nejvyšší kvalitu vzdělání. Víme, v čem jsou naši žáci nadaní a co je baví. Individuální přístup je základním prvkem naší školy.
Pravidelně se účastníme soutěží a olympiád nejen z matematiky. Aktivně vyhledáváme nadané žáky a ve spolupráci s PPP s nimi dále pracujeme. Letos zavádíme na 1. stupni hodinu pro nadané žáky. V případě osvědčení bychom rádi rozšířili tuto možnost i na druhý stupeň. Do budoucna bychom rádi založili klub pro nadané žáky.
Odpoledne mají žáci, mimo jiného, v nabídce deskové hry a badatelsky orientovaný science kroužek.