Školní klub

Vnitřní řád Školního klubu

Pestrá nabídka kroužků, rozšiřující hodiny jazyků i školní studovna. Záleží nám na tom, aby se děti mohly rozvíjet, prohlubovat své znalosti a věnovat se svým koníčkům. Se školním klubem vytěžíte ze školní docházky maximum.

V rámci školního klubu jsou žákům základní školy Lingua Universal poskytovány bezplatné rozšiřující hodiny nad rámec ŠVP. Především se jedná o hodiny cizích jazyků v rámci běžného rozvrhu.

Dále jsou v rámci školního klubu nabízeny zájmové činnosti. Konkrétní nabídka se každý rok drobně liší a vychází z aktuálního zájmu žáků. Vždy jsou zastoupeny kroužky zaměřené na sport a výtvarnou výchovu.

Pro děti zapsané ve školní družině jsou zájmové činnosti zdarma. Pro nečleny školní družiny je každá zájmová činnost zpoplatněna částkou 450,- Kč na celý školní rok. Peníze vybrané na kroužky jsou použity na nákup materiálů a pomůcek.

Přihlášky na kroužky žáci dostávají na začátku školního roku od třídního učitele. V přihlášce jsou uvedeny doporučené ročníky kroužků, je však možné se individuálně domluvit na zápis na kroužek určený pro jiný ročník.

V rámci školního klubu je žákům 5. až 9. třídy nabízena studovna, kde si mohou na školních počítačích vypracovávat své úkoly a využít i odborné školní knihovny s učebnicemi a encyklopediemi.

děti při výuce

Logopedie hravě
Růžičková V.
HsH
Hrátky s hudbou (i pohyb)
Růžičková V.
DH
Deskové hry
2.,3.,4.
Hermanová

Školní časopis

Do školního časopisu Soví speciál přispívají žáci základní školy. Čtenáři v něm najdou zajímavé články, rozhovory, komiksy i literární tvorbu našich žáků. Redakce vždy uvítá nové členy a nabízí tak všem zájemcům prostor k realizaci.